شرکت مخابرات استان سمنان
شنبه ٠٤ اسفند ١٣٩٧ -
صفحه اصلی


  چاپ        ارسال به دوست

افتتاح پروژه "تانوما"، فیبرنوری به منازل استان سمنان با حضور وزیر اقتصاد و دارایی

با حضور دکتر کرباسیان، وزیر اقتصاد و دارایی، از پروژه "تانوما"، فیبرنوری به منازل استان سمنان رونمایی شد.

به گزارش روابط‌عمومی مخابرات منطقه سمنان، دکتر کرباسیان وزیر اقتصاد و دارایی در نخستین برنامه کاری خود پس از ورود به استان سمنان در رأس هیئتی، در آیین افتتاح پروژه "تانوما"، فیبرنوری به منازل استان سمنان، حضور یافت.


این مراسم با حضور وزیر اقتصاد و دارایی، معاونین وزیر، مدیران ستادی وزارت اقتصاد، استاندار سمنان و مدیران دستگاه‌های اجرایی استان، در استانداری سمنان برگزار شد.

مهندس مجید دارایی، مدیر مخابرات منطقه سمنان، در آئین افتتاح این پروژه اظهار داشت: تحول تکنولوژی و روند رو به رشد سرویس‌های ارتباطی باعث شده است تا استفاده از بستر سیم مسی بعلت محدودیت‌های فراوان ازجمله محدودیت‌های فاصله و هزینه بالای اجرا و نگهداری به حداقل ممکن برسد، لذا شرکت مخابرات ایران، اقدام به طراحی و ارائه سرویس‌های نوین براساس خواسته‌های مشتری در سطح کلاس جهانی با افق 1400 نمود که در این راستا با راه‌اندازی پروژه "تانوما"، ارائه سرویس‌های جدید و متنوع با کیفیت بالا را برای مشتریان فراهم نموده است.


مدیر مخابرات منطقه سمنان با اشاره به اینکه اجرای این طرح بالغ ‌بر 10 میلیارد تومان هزینه داشت افزود: مشترکان خانگی در این طرح مبلغی برای اجرای زیرساخت‌های فیبرنوری ویژه تلفن ثابت منازل پرداخت نمی‌کنند.

مهندس دارایی، مخابرات منطقه سمنان را دارای رتبه سوم کشوری در واگذاری سرویس تانوما به مشترکین اعلام کرد و یادآور شد: طرح تانوما در راستای ایجاد دولت الکترونیک به‌عنوان به‌روزترین خدمات مخابراتی در استان سمنان در حال اجرا است.

وی با بیان اینکه مخابرات استان اقدام به ظرفیت‌سازی 34000 پورت در سطح استان برای دسترسی به فیبرنوری نمود، امنیت بالا، ارتقای کیفی خدمات مخابرات، افزایش سرعت خدمات‌دهی و کاهش هزینه‌ها را از مهم‌ترین مزایای اجرای این طرح دانست و خاطرنشان کرد: این طرح زمینه‌ساز ایجاد شهر الکترونیکی و آینده‌ای درخشان در ارائه خدمات الکترونیکی ایجاد می‌کند.


مهندس دارائی، اینترنت باند پهن با سرعت فوق پرسرعت، AOD، VOD، IOT، امنیت و كيفيت پايدار، IPTV با کیفیت HD و 4K، بانکداری الکترونیک، بازی و خرید آنلاین، تلفن تصویری، سیستم‌های نظارت تصویری، آیفون تصویری هوشمند، مدیریت هوشمند ساختمان، پارکینگ هوشمند، آموزش و پزشکی از راه دور و اینترنت اشیاء را از جمله سرویس‌های قابل ارائه به صورت همزمان بر بستر فیبرنوری عنوان کرد.


١٠:٤٣ - چهارشنبه ١٨ بهمن ١٣٩٦    /    شماره : ١٥٥٦    /    تعداد نمایش : ٤٢٥Copyright © 2013    Telecommunication Company Of Semnan  - All rights reserved.